Ticketismo

kurzy skialp a skitouringu

Jeseníky, Králický Sněžník, Krkonoše, Tatry, Alpská pohoří

Od 3 590 Kč


Máte zájem?

Rezervovat

Popis

Skitouringový či skialpinistický kurz je určen pro všechny, kteří si skitouring chtějí vyzkoušet, ošahat a neví jak na to. Případně už vybavení a základní zkušenosti máte a nevíte jak dál, chcete do větších hor, na vícedenní akce apod… Naučíme vás základním dovednostem pohybu ve volném terénu na „chlupatých” lyžích.
Připravili jsme pro vás několik verzí skialp kurzů; jednodenní – pro úvodní seznámení se skialpem; základní, který je 3-denní v „česko-slovenských horách”, kde se věnujeme hlavně lavinové problematice a rozšířený 4-denní v Alpách – na ledovci, který je doplněn o pohyb ve vysokohorském terénu a na ledovci. Rozšíříte si povědomí o technice chůze na skitouringových lyžích, o novinkách ve skitouringovém vybavení, naučíte se jak si naplánovat skialp túru, probereme základy lavinové prevence.
Předpokladem pro účast na tomto kurzu jsou základní lyžařské dovednosti jízdy na sjezdových lyžích. Možnost zapůjčení skialpového vybavení Dynafit, Dynastar.

 • Počet účastníků:
  6 lidí na horského vůdce (lektora), max 12 osob.
  Minimální počet účastníků skitouringového kurzu je 4, jinak se kurz ruší.
 • Místo konání:

           Jeseníky, Králický Sněžník, Krkonoše, Tatry, Alpská pohoří
(podle zájmu a sněhových podmínek).

 • Termíny:
  Zima – leden, únor, březen. Po domluvě možno i individuální termín, i přes všední dny.
 • Doporučené vybavení na skialp kurzy:

lavinový set (vyhledávač – dostatečně nabité baterky, sonda, lopata), skitouringové vybavení (lyže, pásy, boty, hůlky), batoh na zimní tůru 30-45l, vhodné nepromokavé oblečení do nepříznivých podmínek, nepromokavé rukavice, brýle sluneční, krém proti slunci, pokud budemem venku postávat hodí se péřová vesta či zateplená bunda. Psací potřeby na poznámky, pojištění, čelovka a přezůvky na chatu.
Po dohodě je možno zapůjčit lavinový set či jeho část. Případně poradím, kde zapůjčit skialpové lyže s pásy a botama. Na rozšířený skialpovýkurz navíc ledovcovou výbavu (sedací úvazek, karabiny, prusíky, ledovcový šroub) – taky možno zapůjčit. Potřebné vybavení bude upřesněno před kurzem při potvrzení.

Program skitouringového kurzu
1.den: v podvečer sraz na chatě (bude upřesněno v potvrzení přihlášky), večer přednáška o výbavě.
2.den: skialpová túra, úvod do lavinové problematiky, večerní přednáška a debata.
3.den: skialpová túra, pozdní odpoledne ukončení kurzu.

Jednodenní skialpové kurzy a túry:
termín: kdykoliv – Dolní Morava, Králický Sněžník, Skitour Test Centrum
Termíny jednodenních kurzů si můžete domluvit telefonicky nebo mailem, viz kontakt. Termín je možný kdykoliv podle dohody v zimní sezoně (od 1.1. do 31.3.2018)  (jednotlivec až skupiny do 5 osob)

Program skitouringového kurzu
Túra na skialpových lyžích v údolí Králického Sněžníku. Náplní těchto jednodenních kurzů jsou túry, kde se dozvíte a procvičíte vše potřebné co do začátku potřebuje každý budoucí skialpinista. Začátek mezi 8-9 hodinou ranní, ukončení mezi 15-16 hodinou, pak si můžeme dál povídat o skialpech nad šálkem dobré kávy nebo u piva. Možnost zapůjčení skialpové výbavy z našeho Test Centra.

 

Cena a platba skitouringového kurzu:
Cena 140 EUR (3.590 Kč)/osoba.
Závaznou přihlášku vyplňte rezervační formulář, my Vám zpětně potvrdíme účast. Platba na účet 2112604561/2700 u Unicredit banky. Přihláška vám bude závazně potvrzena mailem po zaplacení. Jako variabilní symbol uveďte vaše datum narození, do poznámky pro příjemce uveďte vaše jméno a „skitourkurz“.
Účast na kurze je možno převést na třetí osobu. Při počtu menším jak 4 osoby, se skialp kurz ruší.

Cena a platba za Jednodenní skialpové kurzy a túry:
Cena 3.900 Kč. Cena je za skupinu 1-5 osob.

 

 Kontaktní údaje: 
Jméno a příjmení:
E-mail:
Telefon:

 

 Počet osob: 

 

 Poznámka: 

 


Aktivity poblíž kurzy skialp a skitouringu

Recenze

Žádné recenze

Napište recenzi

 • Zábava
 • Jednání
 • Cena

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další aktivity