Ticketismo

Nová Bystřice

V této lokalitě zatím nejsou žádné půjčovny.

  Total: Nenalezena žádná půjčovna .    view all

  Hledat

  Not what you're looking for? Zkuste hledat znovu

  V této lokalitě zatím nejsou žádné aktivity.

   Total: Nenalezeny žádné aktivity .    view all

   Hledat

   Not what you're looking for? Zkuste hledat znovu


   Total: 1 .    Showing 1 - 1 view all

   Hledat

   Not what you're looking for? Zkuste hledat znovu

   Loading Maps
   View
   Normal Midnight Family Fest Open dark Riverside Ozan
   My Location Fullscreen

   Nová Bystřice je městečko téměř na česko-rakouských hranicích, na rozhraní dvou přírodních parků. Známější je Česká Kanada, která také dala jméno celé oblasti. Byla by škoda jet autem, protože z Jindřichova Hradce sem od roku 1897 vede úzkokolejka; v Nové Bystřici má konečnou.

   Pěší turistika a cykloturistika

   Nová Bystřice a její okolí nabízí optimální podmínky pro pěší turistiku – značené turistické cesty vedou většinou lesem, loukami a málo frekventovanými cestami.

   Po modré turistické značce dojdete z Nové Bystřice, přes Klášter – kostel Nejsvětější Trojice, Muzeum čs. opevnění až k hradu Landštejn. Trasa měří cca 11 km.

   Po zelené turistické značce se můžete vydat k nejsevernějšímu bodu Rakouska a Kameni republiky, který leží u Lesního hotelu Peršlák. Trasa měří cca 8 km.

   Graselova stezka Nová Bystřice vede nejkrásnějšími kouty neporušené přírody kolem Nové Bystřice. Tato značená stezka je také vhodná pro chůzi s Nordic Walking holemi.

   V okolí vesničky Senotín vede 1 km dlouhá Naučná stezka Senotín, která seznamuje s přírodními a technickými zajímavostmi i historií okolní krajiny České Kanady. Trasa stezky začíná u zastávky úzkokolejné železnice Senotín, má 8 zastavení a končí na návsi v Senotíně.

   Novou Bystřici a okolí protíná mnoho značených cyklotras, které lze různě propojovat a vytvářet tak různě náročné okruhy.